Nefes Terapisi bir Nefes Koçluğu seansıdır.

Nefes Yaşam demektir. Dünyaya nefes alarak gelir ve nefesimizi yaşam algımıza göre şekillendiririz ve nefes vererek yaşamı tamamlarız.
Nefes alış ve veriş arasında ki algımızı ve kendimizi tuttuğumuz sıkıştırdığımız alanları fark edip yumuşatmaya esnetmeye başladıkça yaşamda ilerlememiz, yaşam kalitemizi yükseltmemi , huzur ve mutluluğu yakalamamız mümkün hale gelir.

Nefes Koçluk seanslarında öncelikle nefesimizi açıp doğal akış halini yakalarız. Sonrasında ise bu akışkanlığı koruyarak hayallerimize , isteklerimize ve yaşam niyetimize doğru yol alırız.

Nefes terapisi  yani bir başka değişle koçluk seansı ; Bedende nefesin genişlemesi ve süresinin uzaması ile kişinin kendisini fark etmesi  ve ihtiyaç duyuyorsa  hayatını değiştirip , geliştirmesi ve yaşam kalitesini yükseltmek için yapılır.

Bu mutluluğa ulaşma , kendisi ile bağlantıda olma yoludur. Kendi bedeninde ve nefesinin farkında olan insan, ne istediğinin ve neler yapabileceğinin farkında olan kişidir. Kendi duyguları ve düşünceleri arasında savrulmak yerine , kendi merkezinde kalarak yolunda güvenle , yaratıcı enerjisini kullanarak ve kendisine inancını sağlamlaştırarak ilerler.

İnsanların %90 ı nefes alma kapasitesinin sadece %25-%30 ‘unu  kullanır.  Bu kapasiteyi değiştirip , geliştirdiğimizde ;
Yaşamda  dönüşümler meydana gelir. Bu dönüşümler ;  

*Fiziksel olarak ; 
Bağışıklık sistemi güçlenir
Hücre yenilenmeye başlar
Detoksifikasyon hızlanır
Enerji seviyesi yükselir

*Zihinsel olarak ;
Stres kontrol edilebilir
Kişinin kendisini ifade edebilmesi kolaylaşır
Travmalarla başa çıkabilme yeteneği artar ve yaşamdan keyif alınmaya başlanılır
Güven, Sevgi ve Huzur duyguları gelişir
 
*Spritüel anlamda ;
Bilinçli farkındalık seviyesi yükselir
Kişi kendini tanıyarak ve neler yapabileceğimizi keşfeder
Nefesinle Tanış - Sara Oktay